Křestní jména

O stránce

V naší databázi všech jmen registrovaných v ČR můžete listovat jak se vám zlíbí, nejen podle abecedy, ale i podle oblíbenosti, používat různé filtry, a tak dále. Ke každému jménu máme statistiku a k těm používaným i význam a původ. Erudované články vám mimo jiné pomohou s výběrem dětského jména. Pusťte se do toho. Aktualizovali jsme statistiky!

O nás

Na této stránce se nesnažíme o výklad jmen z nějakých nadpřirozených výšin. Jména podle nás mají obrovskou váhu i bez magie. Je přece rozdíl, pokud se někdo do telefonu představí jako Nikola nebo jako Heřma!

Komu jsme určeni

Stránka je určena nejen lidem, kteří zrovna hledají jméno pro své dítě, ale i všem ostatním, které téma jmen zajímá. A to by měl být opravdu každý, vždyť koho z nás se toto téma netýká?

Výhledy stránky

Stránka se bude průběžně doplňovat o nové články. Stejně tak budeme postupně zlepšovat kvalitu a hloubku databáze (širší už být nemůže, více než 4 885 jmen v České republice opravdu není). Naším cílem je vybudovat a udržet si statut nejobsáhlejšího a nejúplnějšího zdroje informací o jménech na českém internetu.

Naše zdroje

Seznam jmen a některá další data jsme získali z oficiálních stránek Ministerstva vnitra. Dále jsme čerpali z knihy PhDr. Miroslavy Knappové Jak se bude vaše dítě jmenovat. Zbytek informací jsme získali až po vytvoření databáze analýzou dat. Ilustrační fotografie (jejich originální podoba) pochází až na vyjímky ze serveru flickr.com a jsou pod licencí Creative Commons.

Otázky, příběhy nebo připomínky?

Velice si vážíme vašich názorů. V případě jakéhokoliv dotazu nebo třeba návrhu na vylepšení nás prosím kontaktujte. Úplně nadšení budeme z vašich vlastních zkušeností se jmény a s jejich výběrem!

Reklama

V případě zájmu o nevtíravou textovou reklamu na našich stránkách navštivte naši reklamní sekci.

Webdesign

Líbí se vám naše stránky? Zaujal vás design? Máte zájem o podobný projekt, včetně optimalizace pro vyhledávače a reklamní kampaně? Chcete stránku, která se dostane do čela vyhledávačů a porazí tak konkurenci na hlavu? Dejte vědět autorovi stránky.

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky!