Křestní jména

O stránce

V naší databázi všech jmen registrovaných v ČR můžete listovat jak se vám zlíbí, nejen podle abecedy, ale i podle oblíbenosti, používat různé filtry, a tak dále. Ke každému jménu máme statistiku a k těm používaným i význam a původ. Erudované články vám mimo jiné pomohou s výběrem dětského jména. Pusťte se do toho. Aktualizovali jsme statistiky!

Význam jména Jan


Navrhněte tričko s potiskem
za 220 Kč!
Levný dárek přesně na míru.

Jméno JAN znamená Bůh je milostivý; Bohem daný; milostivý dar Boží a je to jméno původem hebrejské. Nosí jej celkem 294.669 obyvatel České republiky. Svátek připadá na 24. červen.

Toto jméno má také verzi JÁN, kterou nosí 13.484 lidí.

Vaše hledání vrátilo 65 příbuzných výsledků. Tady jsou: Arjana, Biljana, Bojan, Bojana, Borjana, Dajana, Dajána, Damjan, Dejan, Dejana, Dijana, Iljana, Jana, Jána, Jane, Jane, Janek, Janet, Janeta, Janete, Janetta, Janette, Janička, Janika, Janina, Janine, Janinka, Janis, Janka, Jánka, Janko, Janna, Jannis, Jano, János, Janoš, Jánošík, Janula, Januš, Januše, Januška, Janusz, Kristijan, Lajana, Lijana, Lilijana, Liljana, Ljiljana, Lucjan, Marijan, Marijana, Marjan, Marjana, Mirjana, Rijana, Rumjana, Stojan, Stojana, Stojanka, Tatjana, Tatjána, Taťjana, Taťjána, Uljana a Vojan.

Jméno:

Nejmenujete se náhodou...

Více než třetina (33,7%) obyvatel České republiky nosí jedno ze 17 nejčastějších křestních jmen. Takže, nejmenujete se náhodou Anna, Eva, František, Hana, Jan, Jana, Jaroslav, Jiří, Karel, Marie, Martin, Miroslav, Pavel, Petr, Tomáš, Václav nebo Zdeněk?
Podrobnosti.