Křestní jména

O stránce

V naší databázi všech jmen registrovaných v ČR můžete listovat jak se vám zlíbí, nejen podle abecedy, ale i podle oblíbenosti, používat různé filtry, a tak dále. Ke každému jménu máme statistiku a k těm používaným i význam a původ. Erudované články vám mimo jiné pomohou s výběrem dětského jména. Pusťte se do toho. Aktualizovali jsme statistiky!

Význam jména Jana


Navrhněte tričko s potiskem
za 220 Kč!
Levný dárek přesně na míru.

Jméno JANA znamená Bůh je milostivý; milostivý dar Boží a je to jméno původem hebrejské. Nosí jej celkem 275.141 obyvatel České republiky. Svátek připadá na 24. květen.

Toto jméno má také verzi JÁNA, kterou nosí 7 lidí.

Vaše hledání vrátilo 25 příbuzných výsledků. Tady jsou: Arjana, Biljana, Bojana, Borjana, Dajana, Dajána, Dejana, Dijana, Iljana, Lajana, Lijana, Lilijana, Liljana, Ljiljana, Marijana, Marjana, Mirjana, Rijana, Rumjana, Stojana, Tatjana, Tatjána, Taťjana, Taťjána a Uljana.

Jméno:

Nejmenujete se náhodou...

Více než třetina (33,7%) obyvatel České republiky nosí jedno ze 17 nejčastějších křestních jmen. Takže, nejmenujete se náhodou Anna, Eva, František, Hana, Jan, Jana, Jaroslav, Jiří, Karel, Marie, Martin, Miroslav, Pavel, Petr, Tomáš, Václav nebo Zdeněk?
Podrobnosti.